ליאת טלר הומאופתית קלאסית ומאמנת ליעוד ובריאות

pic

מהי הומאופתיה קלאסית?


ההומאופתיה הקלאסית היא שיטת ריפוי הוליסטית המסתכלת על הפרט, אדם או בעל חיים, כיישות אחת - גוף ונפש.
בתהליך הריפוי מופעלות המערכות הטבעיות של הגוף (מערכת החיסון) ועל-כן הריפוי הינו עמוק ושלם. שיטת הריפוי ההומאופתית קיימת מזה כ-200 שנה (אך עקרונותיה עתיקים יותר) ומבוססת על מספר עקרונות בסיסיים: עקרון הדמיון, עקרון המנה היחידה, עקרון המנה המינימאלית.

עקרון הדמיון
הומאוס-דומה ,פאתוס-סבל/מחלה. הקלת סבל בסבל דומה לו. או הדומה בדומה מרפא. על פי עיקרון זה כל חומר בטבע מסוגל להשפיע בצורה ייחודית על כל יצור חי, ולכן אם נזהה את המאפיינים המיוחדים של החומר הפועל על יצורים בריאים, נוכל בעזרתם לרפא תסמיני מחלה אצל בני אדם ובעלי חיים חולים, בדומה לחיסון. הכנה הומאופתית מותאמת תמיד לפי תמונת מכלול תסמיני המחלה של האדם החולה שהם השתקפות של אי הסדר הפנימי. או נסיונות של הגוף להתנגד לגורם המחלה. לדוגמא: קדחת השחת מאופיינת במרבית הלוקים בה בהתעטשות, נזלת מימית וצריבה בעיניים. על פי העקרון ההומאופתי נחפש חומר המסוגל לייצר סימנים דומים אצל אדם בריא, במידה ויחשף לחומר זה. ואכן הבצל (allium cepa) היא אחת התרופות הניתנות במצבי קדחת השחת.
דוגמא נוספת היא הקפה: ידוע שקפה מעורר, אך קפה בדילול הומאופטי (coffea cruda) היא תרופה לאנשים הסובלים מעוררות יתר.

איך אפשר להסביר תופעה זאת?
הגוף בבריאות ישאף תמיד להומאוסטזיס- לאיזון. השאיפה הזו היא דינמית כיוון שהגוף עסוק בקליטת גירויים מהסביבה על בסיס קבוע. הגירוי יכול להיות רעש חזק, חיסון, עקת חום או פתוגן. הדרך בה הגוף לומד את הסביבה מתבצעת במנגנון של תגובה ראשונית ושניונית. בתגובה הראשונית הגוף מטביע את הגירוי ולומד אותו. בתגובה השניונית הגוף מתנגד לגירוי כדי לחזור לאיזון. כאשר הגוף חזק והגירוי מתון לא תהיה בעיה לחזור לאיזון. כאשר הגוף חלש או הגירוי חזק מאוד כמו במגפה הגוף צריך עזרה. במקרה של הקפה התגובה הראשונית כלומר השפעתו על הגוף היא בעוררות (כיווץ כלי דם) ואילו הגוף מתנגד לו בתגובה שניונית בעייפות (הרחבת כלי דם) ומכאן נובעת ההתמכרות לקפה.

עקרון המנה היחידה
עקרון זה אומר שלכל תמונת מחלה או תסמני מחלה, תמצא אך ורק הכנה הומאופטית אחת אשר תדע לחקות במדויק תסימני מחלה פיזיים ונפשיים אלה. כמו כן רק השפעה של חומר אחד פר ניסוי נבדקה על נסיינים בריאים.
ההכנות ההומאופתיות מופקות מחומר אחד ממקור מינראלי, צמחי, חי, תוצרי מחלה או גורמי מחלה למיניהם.
ההכנות מיוצרות ע"י חברות תרופות המתמחות בתחום.

עקרון המנה המינימאלית
על מנת לאפשר ריפוי יש לחפש את המנה המינימאלית אשר מתאימה למצב הבריאות של אדם מסויים בזמן נתון.
ההכנות ההומאופתיות עוברות דילול וניעור בכדי להשיג תוצאות אלה.